""
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 4 września 2017

  Konsulat Generalny RP w Barcelonie zaprasza na koncert jazzowy "Straszni Panowie Trzej", który odbędzie się 15 września 2017 r. o godz. 20.00 w Sali Luz de Gas (Barcelona, c. Muntaner, 246).

  „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Jesienna dziewczyna”, „Pejzaż bez Ciebie”, to tylko niektóre, znane szlagiery słynnego „Kabaretu Starszych Panów”. W latach 50. i 60.-tych nuciła je cała Polska. Dziś twórczość Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory to ciągła inspiracja dla nowych pokoleń.

   

  Przykładem jest formacja jazzowa Straszni Panowie Trzej. Zespół, założony w 2004r. już w samej nazwie zapowiada nawiązanie do piosenek Starszych Panów. I to te utwory: „Zimy żal”, „Idę cienistą stroną ulicy”,  „Stacyjka „Zdrój”, „Zupełnie jak ty”, „Puk, puk, puk” czy „S.O.S.”, stanowią trzon repertuarowy zespołu „Strasznych Panów Trzech”. Muzycy w składzie: Janusz Szrom - śpiew, Andrzej Jagodziński - fortepian, Andrzej Łukasik - kontrabas, tworzą nową, zachwycającą interpretację, przy tym po raz pierwszy w jazzowym opracowaniu.

   

   

  Album „Straszni Panowie Trzej” w roku 2009 uzyskał status Złotej Płyty.

   

  Wstęp wolny.
  Rezerwacja: catalunya_polonia@yahoo.es

   

  Współpraca: Stowarzyszenie Kulturalne Katalońsko-Polskie.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: