""
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 maja 2017

  „Oferujemy inwestorom przewidywalny i przyjazny rynek z jasnymi regulacjami, nowoczesne centra badawczo-rozwojowe i pomocną administrację” – powiedziała wiceszefowa polskiego MSZ podczas w XXXIII konferencji Círculo de Economía, która odbywa się w Sitges koło Barcelony w dniach 25-27 maja br.

  W swoim przemówieniu „Polska w zmieniającym się świecie: wyzwania i możliwości” wiceminister Wronecka podkreśliła, iż mimo wielu wyzwań, przed jakimi staje Europa, a także gospodarka światowa, Polska może poszczycić się osiągnięciami gospodarczymi i naukowymi. Przytoczyła także szereg danych statystycznych, świadczących o wyjątkowo dobrej kondycji naszej gospodarki.

   

   

  „Polska, od kilku lat jest najszybciej rozwijającą się gospodarką wśród największych państw członkowskich UE. W pierwszym kwartale tego roku osiągnęliśmy 4-procentowy wzrost PKB w ujęciu rok do roku” - powiedziała wiceminister. – „Pod koniec kwietnia stopa bezrobocia spadła do 7,7 procenta, czyli najniższego od 1991 roku” - dodała.

   

   

  Wiceszefowa polskiej dyplomacji przywołała szereg przykładów sukcesów polskich firm podbijających świat, czy polskiej myśli technicznej, która tworzy pionierskie rozwiązania. Wspomniała również o danych raportu Financial Times, dotyczących bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce w 2016 r., zgodnie z którymi Polska plasuje się na 5. miejscu w Europie pod względem wartości BIZ.

   

  Konferencję Círculo de Economía, najważniejsze wydarzenie o charakterze gospodarczym w Katalonii, popularnie nazywanym hiszpańskim Davos, otworzył minister ds. gospodarki, przemysłu i konkurencji Hiszpanii Luis de Guindos, a w sobotę zamknie premier Hiszpanii Mariano Rajoy.

  MW logo
  Wiceminister Joanna Wronecka 1
  Wiceminister Joanna Wronecka 2
  Wiceminister Joanna Wronecka 3
  Wiceminister Joanna Wronecka 4
  Wiceminister Joanna Wronecka 5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: