""
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 13 grudnia 2014

  13.12.2014 Zapisy na turniej futbolu guzikowego, który odbędzie się podczas spotkania bożonarodzeniowego w Rezydencji Vallcarca

  Piłka guzikowa to tradycyjna gra stołowa, będąca ważną częścią dziedzictwa kulturowego Katalonii. Jej korzenie sięgają do czasów po wojnie domowej. Na początku grało się bardzo prostymi elementami, bramki były tworzone z kartonowych pudełek a pole do gry stanowiła ziemia, albo zwykły stół. W obecnych czasach technika gry jest bardziej zaawansowana, ale idea współdzielenia jej ze wszystkimi jest nadal żywa. Zawody mogą być zarówno ogólne, np. pomiędzy szkołami, jak i organizowane w małych grupach: wśród znajomych, czy rodziny. Piłka guzikowa to nie tylko rozrywka, lecz także gra edukacyjna rozwijająca logiczne myślenie i koordynację ruchową.  To także tradycja, która łączy pokolenia.

   

   

  Zapisy dzieci na turniej proszę dokonywać poprzez wysłanie zgłoszenia uczestnictwa w turnieju na adres mailowy: anitjana@gmail.com, do dnia 05/12/2014.

  Proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz wiek. W turnieju może wziąć udział 30-ścioro dzieci, liczy się data zgłoszenia. Wszyscy uczestnicy przed zawodami zostaną wprowadzeni w technikę gry i poinformowani o jej regułach. Przy każdym stole będą czuwali trenerzy ze Stowarzyszenia Piłki Guzikowej Sant Antoni, których zadaniem będzie pomaganie zawodnikom i dbanie o harmonijny przebieg zawodów.

  Na wszystkich uczestników turnieju czekają wspaniałe nagrody.

  Powodzenia!

   

   

   

   

   

  http://futbolbotons.blogspot.com.es/

   

   

  Towarzystwo Miłośników Gier Guzikowych 

   

   

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: