""
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 czerwca 2019

  W dn. 11 czerwca, z inicjatywy Konsulatu Generalnego RP w Barcelonie, odbyło się pierwsze od kilkunastu lat spotkanie polskich przedsiębiorców działających na terenie Katalonii.

  W spotkaniu wzięły udział osoby reprezentujące różnorodne branże (kosmetyczną, budowalną, konsultingową, usług prawnych oraz gastronomiczną) oraz Pan Daniel Razniewski z Hiszpańsko – Polskiej Izby Handlowej. Była to znakomita okazja do integracji polskiego środowiska biznesowego.

   

  W trakcie rozmów omówiono potrzeby i postulaty związane z funkcjonowaniem polskich podmiotów gospodarczych w Katalonii, wymieniono informacje nt. barier administracyjnych i wyzwań związanych z rozwojem konkretnych sektorów oraz wskazano na potrzebę stworzenia sieci kontaktów w celu umożliwienia efektywnej wymiany informacji między polskimi przedsiębiorcami.

   

  Konsul Generalna K. Cemka zaoferowała wsparcie ze strony Konsulatu m.in. w dotarciu do miejscowych urzędów oraz stworzeniu bazy kontaktów polonijnych w sferze gospodarczej. Jednogłośnie wyrażono wolę kontynuacji spotkań w podobnym formacie w celu stworzenia płaszczyzny do regularnego kontaktu z Urzędem w celu promocji polskiej marki i polskiej gospodarki w Katalonii oraz uzyskania pomocy prawno-administracyjnej. 

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: