""
close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 30 października 2018

  W dniach 25-27.10 w Barcelonie odbyło się wydarzenie pn. „Wszyscy jesteśmy Polakami – Dni promocji Polski”. Projekt został zrealizowany z inicjatywy 2 stowarzyszeń polonijnych działających w Katalonii: Stowarzyszenia Kulturalnego Katalońsko-Polskiego oraz Katalońsko-Polskiej Izby Naukowo-Gospodarczej.

   

   

  25 października w EspaiCaixa Bruc w Barcelonie miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Polska – kraj, który podejmuje wyzwania” autorstwa pana Marcina Bieleckiego, fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej. Fotografie przedstawiły Polskę jako przykład kraju dynamicznie rozwijającego się po trudach związanych z transformacją ustrojową. Otwarcie wystawy poprzedzono prezentacją regionu Zachodniopomorskiego - potencjalnego partnera dla współpracy z Katalonią w zakresie wzmacniania kontaktów naukowych i biznesowych, szczególnie w dziedzinie transportu modalnego, smart cities oraz IT.

   

   

  27 października w Esplai Virrei Amat w Barcelonie wystąpił zespół wokalny „Polanie” z Perpignan, prezentując miejscowej publiczności szeroki wachlarz polskich pieśni ludowych i patriotycznych. Grupa wystąpiła w krakowskich strojach ludowych. Miejscowa publiczność miała okazję bliżej zapoznać się z polską tradycją muzyczną oraz wybranymi wątkami z historii Polski.

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: